• E-TWINNING

• Dzięki platformie e-Twinning nawiązaliśmy współpracę ze słowackim przedszkolem. Innowacyjny program skierowany jest do dzieci czteroletnich z grupy II. Główne założenia pracy na innowacyjnych zajęciach to rozbudzanie u dzieci ciekawości poznawania otaczającego świata. Istotą innowacji jest wzbogacenie wiedzy dzieci na temat Polski i Słowacji. Poznanie tradycji jak również przybliżenie dziedzictwa kulturowego. Będą prowadzone działania w zakresie orientacji na mapie jak również poznawanie kultury zwyczajów i tradycji obu państw w połączeniu z odpowiednim doborem metod oraz form pracy. Wychowankowie będą poznawać otaczający świat – ten bliski, ale także ten dalszy zawarty w obrazach, filmach, bajkach oraz potrawach.

Koordynator : Imperowicz Dominika

• WYMIANA KARTKAMI ŚWIĄTECZNYMI

• Grupa II z wiekim zaangażowaniem zabrała sie do pracy i wykonała piękne kartki bożonarodzniwe z wykorzystaniem bibuły, kolorowych kartek, guzików i brokatu. Gotowe kartki wysłaliśmy naszym przyjaciołom. Dzieci ze Słowacji wysłały kartki, którymi mogliśmy ozdobić naszą sale, a nawet zabrać do domów na pamiątkę.

• CO POWINIENEM WIEDZIEĆ O POLSCE

• Dzieci podczas zajęć pogłębiały wiedzę na temat swojego kraju. Słuchały legendy o Syrence. Poznawały symbole narodowe. Uczyły się o ważnych miejscach w naszym kraju. Miały również możliwość poznania tradycyjnych tańców i pieśni, a także strojów regionalnych. Wykonały flagę i wspólnie z całym przedszkolem odśpiewały hymn z okazji Święta 11 Listopada.

• CO POWINIENEM WIEDZIEĆ O SŁOWACJI

• Kreciki wyruszyły w podróż po małym górzystym kraju jakim jest Słowacja. Całą podróż grupa rozpoczęła tradycyjnie od poznania flagi, godła i hymnu. Stolica Słowacji - Bratysława odkrywała przed nami swoje tajemnice: dziwne pomniki, fontanny, kawiarenkę nad mostem i tramwaj pod wzgórzem zamkowym. Dzięki naszym paniom kucharkom mieliśmy okazję poznać tradycyjną kuchnię słowacką, dzieci na obiad jadły slovenska cibul’acka, zemiakove placky z gulasem i ogórkiem kiszonym. Jak można się domyślić dzieciom te smaki bardzo przypadły do gustu.