• ZAJĘCIA DODATKOWE

(BEZPŁATNE)

JĘZYK ANGIELSKI

Zajęcia prowadzi mgr Aneta Liskowska

Zajęcia z j.angielskiego są realizowane w oparciu o program nauczania j. angielskiego w przedszkolu zgodny z Podstawą Programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego. Przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym jest włączone w różne działania realizowane w ramach programu wychowania przedszkolnego i dbywa się przede wszystkim w formie zabawy. Nauczyciel tworzy warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego. Jest to realizowane m.in. poprzez kierowanie do dzieci bardzo prostych poleceń w języku obcym w toku różnych zajęć i zabaw.

(na życzenie rodziców)

Zajęcia prowadzi mgr Iwona Bławut

W przedszkolach publicznych zajęcia religii organizowane są w ramach planu zajęć przedszkolnych na życzenie rodziców (opiekunów prawnych).Przedszkole ma obowiązek zorganizowania zajęć religii dla grupy nie mniejszej niż siedmiu wychowanków. Nauczanie religii odbywa się na podstawie programów opracowanych  i zatwierdzonych przez właściwe władze kościołów i innych związków wyznaniowych. Nauka religii w przedszkolach realizowana jest w wymiarze dwóch zajęć przedszkolnych tygodniowo. Dzieci, których rodzice nie wyrazili zgodę na udział ich dziecka w zajęciach z religii przebywają w tym czasie w innych grupach pod opieką nauczycielek.