• Innowacja "HALEMBA - moja mała Ojczyzna"

• Wiek przedszkolny jest okresem, kiedy dziecko w sposób naturalny jest nastawione na poznawanie tego co je otacza, dlatego jest to najlepszy okres do realizowania tematyki z zakresu edukacji regionalnej. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo ważną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości i przynależności, dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy wyposażyć dziecko w wiedzę o najbliższym środowisku. Pokazanie dziecku tego, co jest piękne, ważne i godne zainteresowania w rodzinnej miejscowości i w najbliższej okolicy to najprostszy sposób budowania postawy patriotyzmu, a zaszczepiony w przedszkolu zalążek świadomości patriotycznej będzie rozkwitać w miarę rozwoju całej osobowości dziecka. W przyszłości zaprocentuje to, miejmy nadzieję, bardziej świadomym i odpowiedzialnym uczestnictwem w życiu społecznym oraz działaniami na rzecz środowiska lokalnego.

Chciałabym, aby dzieci podczas realizacji działań innowacyjnych zdobyły jak największą wiedzę o swoim regionie, by zajęcia te były poszerzeniem oferty działań edukacyjnych naszego przedszkola oraz wpłynęły na integrację środowiska lokalnego.

Autor innowacji: mgr Katarzyna Długosz.

• 5

• Tym razem w ramach innowacji dzieci miały za zadanie zbudować z dowolnych klocków samodzielnie, w parze lub w grupie wybrane budynki z dzielnicy Halemba.

• 4

• Dzieci z grupy IV zapoznały się z legendą " Olbrzym i przyjaciele" - o powstaniu Miejskiego Przedszkola nr 25 w Halembie. Autorami legendy są absolwenci naszego przedszkola z roku 2018.

• 3.

• Rodzinny Konkurs Fotograficzny - "Moja Halemba". W ramach tego konkursu należało wykonać zdjęcie ciekawego miejsca w naszej dzielnicy. Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetce w holu przedszkola.

• 2.

• 31 października 2023 r.dzieci zapoznały się z wyglądem herbu dzielnicy Halemba oraz dowiedziały się, kto jest patronem ulicy, przy której znajduje się nasze przedszkole - ks.Piotr Skarga.

• 1.

• 29 września 2023 r. grupę IV odwiedziła halembianka - absolwentka naszego przedszkola - JULIA MICHAŁEK. Julia jest mistrzynią Polski w boksie w kategorii 69 kg z roku 2021