• Głównymi założeniami projektu są: rozbudzanie zainteresowań dzieci literaturą, obcowanie z poprawną polszczyzną oraz bliższe poznanie „czytającego” gościa, które stanie się okazją do rozwijania postaw prospołecznych u dzieci, zaprezentuje walory edukacyjne i wychowawcze czytanego opowiadania. Wprowadzenie tego projektu poprzedzone zostało wnikliwą diagnozą istniejącej sytuacji i chęcią wprowadzenia zmian w celu uatrakcyjnienia czytelniczych spotkań. W bieżącym roku szkolnym czytać dzieciom będą absolwenci Miejskiego Przedszkola nr 25 – wychowankowie autorki projektu            p. Katarzyny Długosz.

• 6 marzec 2024 r. ZOFIA KEMPNA, HANNA KEMPNA i KACPER ROJEK " Franklin gra w hokeja"

• 8 grudzień 2023 r. WIKTORIA DĘBEK - "Franklin i przyjęcie urodzinowe"

• 15 listopad 2023 r. KATARZYNA CZERNY - NOWAK "Franklin i komputer"

• 3 listopad 2023 r. MICHALINA WIEWIÓRA "Franklin i stoper"